![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell/kol 4311283
*
nr 431 1283
Pastell/kol
Karl Olof Björk, "Alaget desarmeras", 58x41
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 oktober 2006
kl 16:27:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/9 21:25:58
1
100 kr
1/10 17:45:23
2
550 kr
2/10 13:55:24
3
Vinnande bud
2/10 13:56:53
3
justering av budtak
2/10 14:55:42
4
650 kr
2/10 15:59:50
3
justering av budtak
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita karl olof björk kol pastell vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:10
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:14
*
Pastell/kol
nr 431 1283
Pastell/kol
Karl Olof Björk, "Alaget desarmeras", 58x41
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 oktober 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/9 21:25:58 | 1 | 100 kr |
1/10 17:45:23 | 2 | 550 kr |
2/10 13:55:24 | 3 | Vinnande bud |
2/10 13:56:53 | 3 | justering av budtak |
2/10 14:55:42 | 4 | 650 kr |
2/10 15:59:50 | 3 | justering av budtak |
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita karl olof björk kol pastell vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47 -
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:10 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:14